איתור נזילות מוקדם ומקיף, המתבצע על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, יכול לחסוך הרבה מאד צרות וכספים. אז איך בדיוק עושים את זה נכון? הנחת היסוד בנושא הנ”ל היא ללא צל של ספק, נזילות הן תרחיש לא נעים. הבעיה הופכת למורכבת עוד יותר כאשר מתבוננים על כך שהאדם הממוצע מבחין בנזילות רק בשלב מאוחר, בו כבר נגרם נזק משמעותי למערכות, או אפילו למבנה כולו.

השיטות המרכזיות לאיתור נזילות

בעבר, כדי לאתר נזילות היה נדרש להיכנס לעובי הקורה (או הקיר) ולבצע פירוק של הבית לתשתיות השונות שלו. הדבר, מיותר אולי לציין, היה כרוך בנזק לא מבוטל ובהוצאות כספיות בסדר גודל עצום. החדשות הטובות הן שעם הזמן נכנסו שחקנים חדשים לשדה המשחק – אלו הם כלים המאפשרים לאתר את הנזילה, ברמת הדיוק הגבוהה ביותר, מבלי לשנות דבר בתשתיות הבית. הדבר הופך את מלאכת איתור הנזילה למהירה ויעילה פי כמה, כשגם העלויות מצטצמצות בצורה משמעותית.

האמצעי המרכזי ביותר המשמש כיום את אנשי המקצוע הפועלים בתחום הוא מצלמה תרמית. המדובר הוא במצלמה אשר מספקת תמונה ובה האובייקטים השונים נצבעים בצבע המסמל את הטמפרטורה שלהם (צבע “חם” יצביע על טמפרטורה גבוהה, ולהיפך). הפרשי טמפרטורה משמעותיים בנקודות מסוימות בתמונה, או לחילופין טמפרטורות נמוכות במיוחד, עלולים להעיד על נזילה.

מכשיר אולטרה סאונד משמש אף הוא לאיתור נזילות, אלא שכאן אופן האיתור שונה בתכלית: המכשיר שולח אותות לאזורים שונים, מבעד לקירות או תשתיות הבית, מה שמתורגם לרעשים שונים שבעל המקצוע יכול לפרש כנזילה. אמצעים אחרים הם מצלמות צנרת, מכשירי רטט ועוד.

תיקון צנרת ביוב לא חייב להיות יקר

ביוב סתום ותקול הוא בעיה לא נעימה שמשביתה לנו את החיים ברגע ולא מאפשרת הזנחה או דחיה שלה. בהרבה מהמקרים – סתימה חמורה גורמת לנזקים למערכת הביוב אשר מצריכים החלפה של הצנרת- תהליך מסובך שגורם להרמת בלטות, חפירה באדמה ולכאב ראש והוצאות לא קטנות. איתור נזילות מקדים, זול ופשוט לביצוע – יחסוך לנו טרחה וכסף רב על תיקונים מאוחרים שייצתרכו באם ייגרם נזק חמור יותר למערכת הביוב מנזילה קטנה שניתן לתקן בקלות. כיצד מתקנים נזילה בצורה נקודתית? בהמשך- 

 

ביוב תקול- נעים מאוד CIPP

הודות לשיטה חדשנית לחידוש צנרת ניתן לבצע תיקון צנרת ביוב מבלי להכנס להוצאות מיותרות כגון חפירה והריסת פני הקרקע שמעל הצנרת.

בעבור בעיה זו בדיוק הומצאה שיטת CIPP לחידוש צנרת ביוב קיימת אשר מתבצעת בצורה נקיה וללא חפירה וגישה לצנרת הקיימת. איך זה עובד? פשוט מאוד – לתוך הצינור הפגום מושחל בעזרת לחץ אוויר, צינור גמיש עשוי חומר פולימרי. לאחר ההשחלה לכל אזור הצנרת המיועדת לתיקון- מוזרמים מים חמים מאוד כחלק מההתקנה הראשונית, המים יוצרים ראיקציה עם השרף המצוי בחומר הפולימרי- וממיסים אותו. התהליך גורם להתקשחות של הצינור החדש והידבקות לדופן הצינור הישן התקול ובעצם ליצור לנו – “צינור בתוך צינור”. הצינור החדש עמיד מאוד מפני חדירת שורשים בביוב, מונע תקלות עתידיות ומתפקד כצנרת חדשה של ממש. יתרונה העצום של השיטה מתבטא כמו כן גם בעמידותה לאורך שנים וגם באמינותה שכן- הצינור החדש רציף וללא מחברים. איתור נזילות מקדים יכול לסייע במקרה הזה, שכן- ביצוע תיקון נקודתי מתאפשר רק אם לא נעשה נזק בלתי הפיך בדמות חורים גדולים אשר לא מאפשרים תיקון נקודתי של הצינור ומחייבים חפירה והוצאה של הצינור הבלוי. וזה כבר סיפור יקר בהרבה. אז מה עושים ? 

המפתח: גילוי מוקדם

כפי שנרמז מעלה, מומלץ להקדים תרופה למכה ולבצע איתור נזילות אפשריות עוד מבלי שאלה נותנות היבטים מוחשיים. כאשר עוברים להתגורר בבניין, אפילו חדש אך על אחת כמה וכמה בניין ישן, מומלץ להזמין אינסטלטור, או לחילופין מומחי ביקורת מבנים, לביצוע המשימה. את הבדיקות רצוי לבצע באופן תקופתי, בהתאם להמלצת בעל המקצוע, וכמובן שחשוב גם לדווח לו על כל חשד שעולה לנזילה, אפילו בסיסי ביותר.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.