בור רקב מגן על הסביבה וגם על העסק שלך

על מנת לשמור בצורה אופטימלית על הסביבה וכדי למנוע נזקים הנובעים מפינוי לא נכון של שפכים ופסולת לא תמיד ניתן להסתפק במערכת הביוב הרגילה. דבר זה נכון במיוחד כאשר מדובר על בתי עסק מסוימים ועל מפעלים שונים. מקומות כאלה צריכים על פי התקנות להתקין אמצעי המכונה בור רקב.

יש לדעת שמלבד הצורך להגן על הסביבה, מי שאמור להתקין בור רקב מסוג זה ולא עושה כן מסתכן בסנקציות משמעויות לרבות הטלת קנסות גבוהים ולעיתים אפילו הוצאה צו סגירה לעסק.

גדלים וסוגים של בורות רקב

בור רקבהתאמה של בור ספיגה לתפקוד מיטבי צריכה לקחת בחשבון מאפיינים שונים כגון גודל העסק, סוגו, תפקידו, כמות השפכים שהוא מייצר, סוגי השפכים שהוא מייצר. גודלו של בור הרקב וכן סוגו צריכים להוביל לכך שהשפכים שיצאו מהעסק יהיו כאלה שאיכותם לא תפגע במתקני המחזור והטיהור וכן לא תיגרם פגיעה במערכת הביוב עצמה.

בין הגדלים והסוגים של בורות הרקב ניתן למצוא:

  • דגמים המתאימים להתקנה מעל פני הקרקע, לרוב על גבי מתקן מתאים.
  • דגמים המתאימים להטמנה מתחת לפני הקרקע.
  • דגמים שיכולים לעמוד בעומסים פיסיים כבדים.
  • דגמים שיכולים להיות עמידים ביותר גם לחומרים מאכלים, מזיקים וחריפים.

לצד בורות קטנים יחסית, בנפח של 400 עד 800 ליטר ניתן למצוא גם מתקני בורות בנפחים הרבה יותר משמעותיים. הללו יכולים להגיע ל-2000 ליטר ובמקרים מסוימים גם פי שניים ואף יותר מכך.

שטיפה ניקוי ופינוי

בורות הרקב נועדו, כאמור, למנוע משפכים של מפעלים ועסקים להתערבב במערכת הביוב הרגילה בכל צורה שעשויה לפגוע בצנרת עצמה או במתקני הטיהור הארציים. התקנות קובעות בין היתר אילו עסקים צריכים להתקין בורות שכאלה ויותר מכך – איך צריך לנקות ולתחזק אותם.

תחזוקת הבורות הללו חייבת להיעשות על ידי מכונה מתאימה שידועה בשם ביובית. הביובית מסוגלת לבצע ריקון של הבור מן השפעים ולאחר מכן לבצע גם ניקוי מתאים באמצעות לחץ מים. לאחר ריקון שנעשה כהלכה מועברים השפכים לאתרי פסולת ייעודיים, המותאמים לכך. כדי לא להסתבך עם המשרד לאיכות הסביבה, חשוב להקפיד על תחזוקה מתאימה של כל בור רקב, שטיפה  מעת לעת ופינוי תכולתו בהתאם לחוק.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.