בור שומן שנשאר נאמן

מערכת השפכים והביוב נועדה להעביר חומרי פסולת שונים ממקומות המגורים, המפעלים והעסקים השונים למקומות שבהם לא תורגש השפעה מזיקה על האדם ועל הסביבה. העדיפות היא, מטבע הדברים, לבצע פינוי שפכים לאתרים שבהם מבוצע תהליך של טיהור, ניקוי והשבחה על מנת לסייע לסביבה בפירוק מהיר של השפכים ותאיץ את תהליך מחזור השפכים או פירוקם בטבע. כחלק מהרצון לשפר את תהליכי הטיהור של השפכים והפסולת מחויבים בתי עסק ומפעלים שונים להחזיק מתקנים לאגירת פסולת ולביצוע סינון ראשוני. מתקנים כאלה כוללים בין היתר –

בית עסק שלא יפעל להקמת מתקנים אלה, כנדרש, ומפנה שפכים בצורה שאינה נאותה חשוף בפני לא מעט הוצאות וכנסות כבדים, לא רק בשל היעדר מתקנים מתאימים לסילוק הפסולת שהוא מייצר, אלא גם לצורך שיקום אזור פגוע בשל הפינוי הרשלני ובמקרים חריגים אף חשוף בפני הוצאה של צו סגירה זמני לעסק- עד לתיקון המפגע.

בור שומן לעסקיםבור שומן

בבתי מגורים ובמשרדים, מערכת הביוב הרגילה מספיקה בהחלט שכן לא קיימת כמעט השלכה של פסולת בעייתית וחומרים שומניים. פסולת בעייתית שכוללת שומנים ושמנים שונים וחומרים מזיקים וחריפים אחרים יכולה להפריע לתהליך החיוני של טיהור השפכים ולעיתים גם לפגוע בצנרת הביוב עצמה. חומרים שומניים, יש לדעת, הם בעלי סיכון גבוה ליצירת סתימות גם בצינורות ביוב גדולים ובעלי קוטר משמעותי. מסיבות אלה מחייב החוק והמשרד להגנת הסביבה בתי עסק מגוונים להתקין מפריד שומנים או מתקנים אחרים לאגירת פסולת לפני פינויה הנכון. בין בתי העסק והמפעלים הזקוקים להתקנה של בור שומן ניתן למצוא –

  • אולמות אירועים ומסעדות העושים שימוש בשמני מאכל.
  • מוסכים וסדנאות שבהם נעשה ריקון ומילוי של שמנים תעשייתיים ושמני מכונה.
  • מפעלים ובתי עסק שבהם נעשה שימוש בשמנים שונים בתהליכי ייצור ותחזוקה.
  • כל בית עסק אחר, כפי שהוגדר בתקנות או בהנחיות למתן רישוי עסקי מתאים.

חובה גם לתחזק

על בעל עסק שבשטחו מותקן בור שומן או כל מתקן אחר לסינון וטיפול בשפכים חלה חובה לא רק לדאוג למכל מתאים. חובה נוספת היא לדאוג לתחזוקה שלו באמצעות ניקוי וריקון תקופתיים. פעולות אלה נעשות על ידי חברות מקצועות שמספקות שירותי ביובית ובכלל שאיבות ביוב. באמצעות ביובית, שהיא משאית מכלית גדולה עם ציוד שטיפה, שאיבה וריקון המסוגלת גם לבצע פעולות שאיבת מים מבורות ספיגה בבורות ניקוז וכיוצא באלה.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.