הצנרת בבית מהווה חלק קריטי בשמירה על רמת תברואה נאותה

הצנרת המשמשת אותנו בחיי היום יום נתפשת במידה רבה כדבר מובן מאילו. למרות זאת, יש לה חשיבות אדירה לשמירה על רמת התברואה הביתית והארצית, ובהגנה עלינו מפני מגוון אדיר של מחלות וגורמי תחלואה. בבית הפרטי יש לרוב שתי מערכות צנרת נפרדות, מערכת המספקת מי שתייה נקיים, ומערכת לפינוי מי הביוב. מערכת מי השתייה מחוברת למקורות המים הארציים דרך מערכת שלמה של משאבות ומאגרים, אשר נועדו לשאוב את המים, לנקותם ולהעביר אותם אל הלקוח. מערכת הביוב עושה את הכיוון ההפוך, תפקידה לנקז את השפכים שלנו עם המים המשומשים, לרכז אותם יחד עם השפכים השכונתיים והעירוניים, ולהעביר אותם למוקדי טיפול מתאימים. בארץ, רוב מי הביוב מגיעים בסופו של דבר לאתרים למחזור מים, בהם נעשה ניסיון להחזיר אותם לשימוש כמי השקיה לאחר טיהור ברמה מסוימת. כל פגיעה באיכות מי השתייה, או בפינוי מי הביוב עשויה בהחלט להוביל לנזק בריאותי חמור, כאשר במדינות נכשלות חשיפה למי ביוב או מחסור במי שתייה נקיים מוביל למספר עצום של מקרי מוות בכל שנה.

 

מהם הבעיות הנפוצות הדורשות התערבות אינסטלטור

ישנו מגוון עצום של בעיות אשר עשויות לפגוע במערכת האינסטלציה הביתית. חלק מהבעיות נובעות משימוש לא תקין, חלק משחיקת המערכת עצמה, וחלק נובעות ממקור חיצוני לבית. הכרה של הבעיות הנפוצות יכולה לסייע רבות במניעתן, ובפיתוח תודעת שימוש נכונה יותר בקרב כל בני הבית. בעיות האינסטלציה הנפוצות בבית כוללות בין השאר:

  • נזילה: נזילות ממערכת המים הביתית עשויות להוביל לאבדן סכומי כסף גדולים כתוצאה מחשבון מים לא סביר בגודלו. במידה והנזילה חבויה בקיר, היא עשויה להוביל לרטיבות ולשחיקה אשר יחייבו תיקון נוסף לאחר הטיפול בבעיה. טיפול בנזילות יכלול לעיתים טיפול על ידי אינסטלטור, או פינוי הביובים להקלת לחץ הזרימה.
  • סתימה: סתימות במערכת האינסטלציה הביתית מתרחשות בכניסות הביוב הרבות הממוקמות בבית. לעיתים ניתן לטפל בבעיה באופן פרטי ללא כל קושי, על ידי שימוש בפומפה, פינוי הסיפון או פשוט על ידי שימוש ידני, אך לעיתים תידרש עזרה מקצועית.
  • זרם חלש: לעיתים זרם חלש בברזי הבית עשוי לנבוע פשוט מבעיות בכוונון מערכת המים של הבניין כולו.

טיפול בבעיות אינסטלציה הינו חשוב, ויש לבצעו במהירות ומקצועיות

חשוב לזכור כי בעיות אינסטלציה אינן רק מפגע ריח, או הפרעה שגרתית לאיכות החיים. פעמים רבות הן מצביעות על בעיה אשר צפויה להחמיר, וכמובן על סיכון תברואתי חמור אשר יש להתייחס אליו ברצינות מוחלטת. טיפול בבעיות אינסטלציה לכן מחייב מיומנות רבה, ושירות אשר יהיה זמין במשך רוב שעות היום. אינסטלטור איכותי ידע לטפל בבעיות בצורה כזאת שהן לא יחזרו זמן ממושך לאחר הטיפול.

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.