צילום קווי ביוב הוא תהליך המתבצע על ידי חברות אינסטלציה וקבלני ביוב. בשלב הראשון מחדירים מצלמה לתוך קווי הביוב, בשלב השני מפענחים את הממצאים כדי לזהות את מקור הבעיה ובשלב השלישי מנפיקים דו”ח ליקויים מפורט והנחיות להמשך טיפול

קבלני ביוב וחברות עם הסמכה בתחום האינסטלציה מציעות מגוון רחב של שירותי ביובית. המטרה העיקרית היא לנצל כלים מתקדמים על מנת לזהות את המקור לבעיות ביוב נפוצות.

צילום קווי ביוב מתבצע במספר שלבים:

א. החדרת מצלמה – בשלב הראשון מחדירים מצלמה בעלת ראש מסתובב שתפקידה לספק צילום של 360 מעלות. המצלמה נכנסת לביוב מנקודה מסוימת וניתן לעקוב אחר התנועה שלה. היא משדרת תוצאות בזמן אמת ולכן חוסכת את ההמתנה לדו”ח ליקויים. מערכת הצילום מסוגלת לעבור בין זוויות וסיבובים. היא מאתרת ליקויים במערכת ביוב ומים, במערכות ניקוז של מי גשמים ובמערכות ביוב מוניציפאליות.

ב. פענוח בזמן אמת – בשלב השני מפענחים את התיעוד של המצלמה. כאן המקצועיות של קבלני ביוב באה לידי ביטוי, היות והתקלה עלולה להיגרם בשל סיבות מגוונות. חשוב לפענח את היקף הבעיה, את הגורם לסתימה ואת הסימפטומים שעלולים להעיד על תקלות נוספות. הפענוח מאפשר איתור ליקויים במערכת ביוב של בתים פרטיים או משותפים.

ג. הנפקת דו”ח ממצאים – בגמר צילום קווי ביוב מקבל הלקוח דיסק המתעד את כל תהליך העבודה. הדיסק מלווה בהנפקה מסודרת של דו”ח ממצאים, בו ניתן להשתמש על מנת לתבוע את הקבלן בדירות חדשות, לפתור סכסוכי שכנים בבניינים משותפים או לדרוש פיצוי מחברת הביטוח. דו”ח הממצאים של קבלני ביוב קביל בבית משפט והוא משמש כראייה אמינה.

בעזרת ציוד המשמש לצילום פנימי של קווי ביוב אפשר לטפל בתקלה עצמה ולא רק בסימפטומים. בנוסף, ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות ייחודיים:

  • איתור מדויק של מקום הבעיה
  • טיפול בבעיה ללא שבירת קירות או הרמת מרצפות
  • חיסכון בזמן ובהוצאות עבור הלקוח
  • התאמה לדירות ישנות וחדשות
  • אחריות על התוצאות
  • התאמה לצנרת בגדלים משתנים

הצילום חיוני בתהליך תחזוקה של קווי ביוב קבועים, או במקרה של הופעת סימפטומים המעידים על סתימה, בעיה ונזילה. את הצילום מבצעים לאחר הזנחה של שורשים שגורמים נזק לביוב. בעזרת הצילום ניתן לזהות את המקור המדויק של השורשים ולעקור אותם. הצילום מונע את הצורך בהחלפת מערכות ביוב שלמות, הוא מומלץ לבניינים משותפים והוא יעיל גם לאחר הקמת דירות חדשות.

הוצאה חד פעמית על צילום קווי ביוב נחשבת משתלמת בטווח הארוך. זו השקעה שמונעת סתימות, פיצוצים, הצפות ותקלות בצנרת. היעילות של הצילום מנוצלת באופן מיידי על מנת לפתור את הבעיות, אך לאחר מכן היא חוסכת עוגמת נפש.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.