יש מצבים, אשר מעצם ההגדרה הבסיסית שלהם ברורה מורכבותם הרבה. פתיחת סתימת ביוב עונות על ההגדרה הזו בדיוק, שעה שמדובר בתרחיש אימים של ממש עבור לא מעט אנשים. מה שחשוב להדגיש הוא שכאשר אכן מתרחשת סתימה, זה ממש לא סוף העולם. ניתן לנסות לפתוח אותה לבד, במצבים פשוטים יחסית, או למצוא שלל גורמים מקצועיים שיקחו על עצמם את המשימות המורכבות יותר. אז איך ניתן לבצע פתיחת סתימת ביוב? על כך ועוד במאמר הבא.

פתיחת סתימת ביוב בשיטת “עשה זאת בעצמך”

אם תחפשו ברחבי האינטרנט, סביר להניח שתמצאו מספר לא מבוטל של מדריכים המראים כיצד ניתן לבצע בקלות – פתיחת סתימת ביוב. בהמשך לכך, ייתכן שתשימו לב שכל מדריך כולל בתוכו פעולות שונות שנדרש לבצע. זה לא מקרי: התחום המדובר נחשב לרחב בכל קנה מידה, כאשר הפעולות משתנות בהתאם לסוג הסתימה (נניח, סתימה המקושרת לאסלה לעומת כזו אשר נראה שקשורה לכיור חדר האמבטיה) ולדרגת חומרתה.

כדי להיכנס מעט יותר לעובי הקורה, יש להדגיש כי במצבים הפשוטים, אפשר לנסות לפתוח את הסתימה באמצעות פומפה, הנמצאת כמעט בכל בית ישראלי באשר הוא: דרך זו תצליח באם מדובר בגוף הממוקם סמוך יחסית לפתח אליו מקורבת הפומפה. אמצעי אחר שיכול לסייע עונה לשם “ספירלה” – זהו צינור מתכתי המוכנס לצנרת ומפרק את הסתימה תוך סיבובו. כיום, מוצעים חומרים שונים שנועדו לבצע פתיחת סתימת ביוב, אך אלה לא נחשבים למומלצים על ידי מרבית בעלי המקצוע עקב פוטנציאל הנזק אליו הסליל חושף את מערכת הצנרות שלנו בשימוש לקוי, לא זהיר ובעיקר עלול להזיק לצנרת ישנה, החשופה יותר מטבעה לבלאי ומקשה פי כמה מונים על ביצוע תיקון צנרת ביוב לאחר מכן – אם ייגרם נזק למערכת בעת השימוש לכן- כדאי להיזהר ולבצע את התהליך בנינוחות ולאט ככל האפשר על מנת לא לבצע טעויות שיעלו לנו הרבה יותר מפתיחת סתימת סיוס פשוטה אצל אינסטלטור.

המלצה ברורה: לפנות לחברות מקצועיות

כיום, מוצעים לא מעט אנשי מקצוע, מתחום האינסטלציה או הביוב, אשר יכולים לבצע פתיחה של כל סתימה במהירות המקסימלית. אלה מחזיקים בכלים ייעודיים לביצוע המשימה, המותאמים למימדי הסתימה ולמיקום הספציפי בו היא מופיעה. חשוב לשים לב שבמקרה של סתימה הממוקמת עמוק במערכת הביוב, נדרש להכניס לתמונה אמצעים מתקדמים עוד יותר, דוגמת – ביובית – משאית הכוללת צינור שאיבה ומיכל אגירה.

מחיר השירות משתנה בהתאם למורכבות הסתימה ולאמצעי ששימש לפתוח אותה, כאשר לרוב המדובר הוא על סכום של כמה מאות שקלים. מחיר זה, עושה רושם, בטל בשישים אל מול יתרונות הפתיחה המקצועית של הסתימה, וכן מבטל סיכונים שונים המאפיינים נסיונות פתיחה עצמאיים.

 

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.