יש שיטות שונות אשר ניתן להיערך בהתאם ולמנוע אותן או לפחות למזער את הנזקים באופן משמעותי.

מהי הצפה וכתוצאה ממה היא עלולה להיגרם?

בהגדרה גסה, הצפה הינה הצטברות של מים במקום בהם הם לא אמורים להיות וכתוצאה מכך ישנה הפרעה למשך חיים נורמטיביים, לדוגמא – הצפה בקנה מידה גדול כמו בחניונים תת קרקעיים או הצפה יותר קלה כמו הצפת חדר האמבטיה או השירותים.
הסיבות להצפה רבות, אך הרוב נובעות בעיקר כתוצאה מנזק בצינור מים אשר גרם לפיצוצו או לסדק מהותי אשר משחרר כמות מים גדולה אל החוץ. הצפה בבית עלולה לנבוע כתוצאה מפיצוץ צינור קטן, ולא בהכרח של הבית שלכם, פיצוץ צנרת אצל שכניכם יכול להוביל להצפה אצלכם בלבד, אפילו ללא ידיעתם לגבי זאת כלום. לעתים גם גשם עלול לגרום להצפה במידה ולא נערכים אליו באופן הראוי.

נזקים בולטים של הצפות.

הנזקים הבולטים הם בעיקר הסכנה לפגיעה בלתי הפיכה בריהוט מסוים במידה והמים מגיעים לאיזור מרוהט. הנזק הבולט השני הוא הריח אשר עלול להיווצר כתוצאה מהצטברות של מים עומדים, אך קיימים נזקים אשר אנו פחות שוקלים אותם; הראשון הוא פגיעה בחוטי חשמל אשר עוברים בקירות – צינור אשר עובר דרך קירות עלול להתפוצץ גם כן, הצטברות של מים ולחות יכולים לגרום לקורוזיה של חוטי החשמל והדבר יגרור אחריו טיפול ושיפוץ יותר רציני. הנזק השני הפחות בולט אשר עלול להתעורר מאוחר יותר הינו יתושים ומגוון חרקים אשר עלולים להביא עמם מחלות, חרקים למיניהם אוהבים מים עומדים וישתכנו בסביבתם.

כיצד להתמודד עם הצפות כתוצאה מגשם?

כן, גשם עלול להיות סיבה להצפה גם כן, וסיבה אשר מומלץ לקחת לשיקולכם. הגשם מצוין בתור פסקה נפרדת מכיוון שניתן להימנע מהצפה כתוצאה מגשם באופן גורף – באמצעות איטום גגות. איטום גג הינו יישום שכבות של חומר אשר דוחה מים, ועל ידי כך למנוע נזילה וטפטוף של הצטברות מים מהגג. גג אשר אינו עבר איטום יהיה בעל סדקים שונים אשר יאפשרו למים לחלחל, ליצור עובש, לפגוע בחוטי חשמל וקווי תקשורת שונים ואף לגרום לגג נזק אשר ניתן לתיקון רק באמצעות שיפוץ ייסודי. אך כל זאת ניתן למנוע באמצעות איטום נכון של גג ביתכם, הנכם מוזמנים להתיעץ עם חברות שונות המקנות שירותים אלו או לברר כיצד לבצע זאת לבד ולמנוע מעצמכם טרחה עתידית הקשורה בהצפת כתוצאה מאיטום לא יאה של גג ביתכם.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.