זהו אחד התרחישים המורכבים ביותר שעלולים לאפיין כל מבנה או חלל, וכזה שמצריך התנהלות מהירה, על פי הספר, ובאמצעות חברה מקצועית הפועלת בתחום. הכוונה היא, כמובן, להצפות בשיעור זה או אחר, אשר מחייבות פעולה מקצועית של שאיבות מים. הנה כל מה שחשוב לדעת על השירות החשוב הזה.

אז מדוע חשוב לבצע שאיבות מים?

שאיבות מים, כאמור, נועדה להתמודד עם מצבים של הצפות, שעלולות לאפיין חדרי מגורים, משרדים, מקלטים, מרתפים ושלל מקומות אחרים. להצפות מהסוג הזה עלולות להיות לא מעט סיבות, ובכלל זה בעיות באיטום הבית או המבנה, תקלות ספציפיות דוגמת פיצוץ צנרת או אפילו מזג אוויר קיצוני במיוחד.

המכנה המשותף לכל המקרים האלה הוא הופעה של מים בכמות גדולה, מה שכולל בתוכו שורה ארוכה של סיכונים: החל מהרס של פריטים חיוניים (דוגמת רהיטים או מוצרי חשמל), דרך סכנות בריאותיות דוגמת החלקה או טביעה (חו”ח) ועד להופעת מזיקים שונים, אשר מים עומדים מהווים סביבה אידיאלית עבורם.

כך מבצעים את השאיבה

מכל הכתוב מעלה, ברור מדוע שאיבות המים חייבות להתבצע מהר ככל האפשר. אלא שאין מדובר במשימה פשוטה כלל וכלל, אלא בכזו שחייבת להתבצע על ידי חברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק האמור. אלה מציעות לא רק כוח אדם מיומן בהתמודדות עם מצבים מורכבים, אלא גם, ויש שיגידו בעיקר, את כל הציוד הדרוש לביצוע מלאכת השאיבה באופן היעיל ביותר כגון משאבות בלחץ גבוה, ומשאבות טבולות המשמשות לצורך שאיבות מים רבים ובמהירות, יש שמזרימים לאחר מכן את השארית לתוך מערכת ביוב קיימת וישנם מקרים בהם יש צורך מהותי בשאיבת המים במלואם ופינויים לאתר פינוי שפכים המאושר לכך.

על אילו אמצעים מדובר? ובכך, את עיקר תשומת הלב מקבלות המשאבות השונות, שבהחלט יכולות להיות על גבי משאית (מה שמכונה- ביובית ומתייחס לשמה של המשאית). ניתן למצוא כיום מספר סוגים של משאבות, אשר בכוחן לבצע כל משימה תוך פרק זמן קצר במיוחד. סוג מרכזי במיוחד בתחום הוא משאבות מים טבולות, הנמצאות בתוך סביבה מימית – צנרות המבנה עצמו, לרוב – ומבצעות את השאיבה כאשר המים בסביבה זו חורגים מהכמות המותרת עבורם.

חשוב לשים לב שהמלאכה, כמעט לעולם, לא מסתיימת לאחר השאיבה. תחת זאת, נדרש לבצע פעולות שונות שיחזירו את המבנה למוטב, דוגמת ייבוש המים, שיקום נזקים או ניקיון מקיף של המבנה.

 

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.