תיקון צנרת ביובתיקון צנרת ביוב ללא לכלוך וביעילות

תיקון צנרת ביוב או החלפת קווי ביוב ללא חפירה בשיטת – cure in place pipe) C.I.P.P)  הינה שיטה שהומצאה באנגליה לפני 30 שנה ועברה מאז אין סוף שינויים עד שנחתה בארץ עם הציוד החדשני של מ.ע מקצוענים בשירותי ביוב. השיטה מאפשרת תיקון צנרת ביוב ללא חפירה בצורה פשוטה על ידי השחלת שרשור פולימרי לתוך הצינור הקיים. השרשור הקשיח הינו אחיד וללא מקטעים ומחברים עמיד מאוד מפני חדירת שורשים לביוב.

טכנולוגית הקו הרציף המגיעה אלינו מאנגליה, היא המילה האחרונה בטכנולוגית תיקון צנרת ביוב וחידוש קו ביוב בצורה חסכונית וללא השפעה על הנוף שמעל הצנרת ועל איכות הסביבה.

כיום ישנה שיטה חדשנית שמשאירה את קו הביוב שלנו שלם ולא גורמת נזק להבדיל מטכניקות תיקון צנרת ביוב המסורתית אשר גוררות לעיתים חפירות, פירוק שבילים ודרכי גישה בבית וגם לא מעט לכלוך והוצאות. תודה לשיטת ההשחלה הרצופה, תיקון צנרת כבר לא מצריך הריסת מדרכות ופתיחת תעלות העלולות לגרום בבית לאי נוחות מתמשך במקרה הגרוע או למנוע גישה לעסק ואף להוות מטרד תברואתי של ממש לתקופה קצרה.

תיקון צנרת ביובתיקון צנרת ביוב במגוון רחב של בעיות ומוקדים:

  • בנייני מגורים
  • צינורות מים ראשיים
  • קווי השקיה
  • ביוב לביוב
  • מתחת לריצוף קיים
  • מתחת לכבישים, חניונים ומגרשי חניה
  • אתרים היסטוריים או מקומות שבהם נדרש שימור

כיצד מתבצע תיקון צנרת ביוב?

תהליך תיקון צנרת ביוב פגומה בצורה היעילה והנקיה ביותר מבלי לחפור באדמה עם כלים כבדים והוצאת הצינורות הפגומים  הוא על ידי יצירת “צינור בתוך צינור” בשיטת CIPP הנשענת על הקו הקיים כדי להחזיר אותו לתפקוד וזרימה. לחלק הפנימי של הצינור הקיים מושחל שרוול מחומר פולימרי רווי בשרף היוצר קיר דופן פנימי חדש חלק וקשה לצנרת הביוב, לאחר השחלת הצינור מוזרמים אליו מים חמים מאוד באופן מבוקר כתהליך ראשוני הגורמים תגובה כימית לשרף אשר מקשיכה אותו וגורמת לו להצמד לדופן הצרנת הפגומה ומצפה את כל דופן הצינור, לאחר מכן הצינור מתפקד כרגיל ואף יותר טוב מאחר ובהיעדר מחברים – הצינור הרציף חזק יותר ועמיד לשנים רבות של שימוש.

הפתרון הטוב ביותר למנוע תיקון – מניעה

לכל בעיה יש פתרון, אבל מה אם היינו יכולים להקדים תרופה למכה ולמנוע את התיקון במספר פעולות קטנות שלא ישנו את מסלול חיינו, אבל כן יעניקו לצנרת הביוב עוד כמה שנים טובות. בראש ובראשונה תיקוני צנרת ביוב בדרך כלל נדרשים לאחר סתימה חמורה בביוב אשר נגרמת כתוצאה מהשלכה של חפצים וחומרים לביוב שאינם מסיסים במים ונתקעים במערכת – לרוב בחלקים מאוד פנימיים שלה. סתימה שכזאת מצריכה התעסקות עם חומרים מעכלים, סליל לפתיחת צנרת או התזה של מים בלחץ גבוה על ידי ביובית. לא משנה מה הפתרון- במקרים בהם הצנרת ישנה, לרוב נגרם לה נזק מזערי בדמות חורים קטנים או סדקים שאינם מפריעים לתקינות המערכת אך בוודאי גורמים לה לבלאי מואץ. במקרים כאלו אין מנוס מתיקון צנרת הביוב בטווח השנים הקרובות שכן- החורים והסדקים המזעריים יכולים במהרה להפוך לבעיה של ממש- הסדקים מתרחבים והחורים גדלים, מה שגרום למערכת הביוב להזרים פחות ביוב למערכת העירונית ויותר לאדמה בסביבת הבנין או הבית. זרימת מים שחורים או אפורים לאדמה לא רק שמזהמת אותה אלא גרוע מכך עלולה ליצור בוצה אשר יכולה בערוב השנים לסכן תשתיות אחרות באזורה – וזאת כבר יכולה להיות צרה צרורה שכרוכה בהרבה יותר מאשר תיקון צנרת ביוב “מזערי” (הכל באופן יחסי).

למידע נוסף על בעיות אינסטלציה נפוצות

 

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.