מערכת ביוב היא אחת המערכות החשובות ביותר בכל בית, כאשר תפקוד לא תקין שלה, אפילו לפרק זמן קצר במיוחד, מכניס את כל בני הבית ללחץ. מערכות אלה נחשבות למורכבות בכל קנה מידה , וכפי שלא מעט אנשים חווים על בשרן – אינן חפות מבעיות כלל וכלל. ואפילו הצנרת שנמצאת מתחת לכיור לא ברורה לכולם איך לתקן או לפתוח את הסתימה בלי להיעזר באיש מקצוע כדמות האינסטלטור. גם במקרים קשים וגם במקרים קלים יותר כמו בכיור, תיקון צנרת מים היא הפעולה שיכולה להחזיר את המערכת לתפקוד מלא, במהירות ובלי לכלוך והוצאות מיותרים.

מה כולל תיקון צנרת מים?

תיקון צנרת מים, חשוב להדגיש בנקודה הזו, הוא מונח רחב בכל קנה מידה. הוא מאגד תחתיו שורה ארוכה של פעולות, אשר התכלית שלהן היא לאפשר למערכת לחזור לפעול בהתאם להגדרה הבסיסית שלה. ראשית, מדובר כאן על פגיעות פיזיות בצנרת, שעלולות להתרחש באופן נקודתי, או לחילופין כתוצאה מבלאי זה או אחר. ואכן, בבתים ישנים, אשר מערכת הביוב שלהם פועלת תקופה ארוכה, שירותים אלה נדרשים באופן תדיר בכל קנה מידה מהבעיות הקטנות והנפוצות שאנו פוגשים כל יום – החל מסתימות בכיור ובצנרת המסתעפת ומובילה לניקוז הראשי ועד בעיות מורכבות יותר כגון סתימות. אחרי הכול, אורך החיים של צנרת ביוב אינו נצחי, וכמו כל חומר הוא מתפרק’ לו לאיטו וחוזר אל הטבע עוד בזמן שימושו. תיקון צנרת ביוב בצורה נקודתית מתאפשרת אם כך כמעט בכל מצב בו הבלאי אינו מואץ מדי ועוד לא נוצרו חורים גדולים מדי בצנרת.

תיקון הצנרת עשוי לכלול בתוכו גם התמודדות עם מצבים שונים המביאים להצפת הביוב, ובכלל זה סתימות מסוגים שונים. אלה נגרמות לרוב עקב הימצאות פסולת מוצקה בשיעור גבוה במערכות עצמן, כאשר שפעולת ההתמודדות כוללות מספר שלבים עיקריים: החל מאיתור הגורם לבעיה ועד להתמודדות היעילה ביותר איתה.

הגורמים המבצעים תיקון צנרות

תיקון צנרת מים, כפי שבוודאי ניתן להסיק מהסקירה הקצרה שהובאה מעלה, היא משימה למקצוענים בלבד. ואכן, בכל פעם שמתגלה בעיה מסוימת בצנרת, או אפילו כאשר עולה חדש שכזה, יש צורך ליצור קשר עם חברה מקצועית הפועלת בתחום, ורצוי בהקדם האפשרי. מבחינה מעשית, המדובר הוא על חברות אינסטלציה, כמו גם קבלני הביוב, המציעים לרוב את שירותיהם באזורים מוגדרים – בחלק מהמקרים, אגב,- השירותים לרוב ניתנים 24 שעות ביממה, כי גם התקלות לא מחכות לשעת הפעילות של אף אחד.

חברות המציעות דרכי התמודדות עם צינורות ביוב תקולים יחזיקו בציוד מתקדם, המאפשר לבצע כל משימה ביעילות המקסימלית: כך, למשל, הביובית, שבכוחה לבצע שאיבה מאסיבית של מים ופסולת מהביוב, מה שמאפשר להחזיר לתפקוד מלא את המערכת כולה במהירות מירבית ובזול מאוד יחסית (ראו מחירון ביובית כאן). הציוד מותאם לכל משימה באופן מלא, על פי המאפיינים הספציפיים של צנרת הביוב וחומרת הבעיה.

 

* מבצע מיוחד למזמינים דרך האתר הדברה בביוב ב50% הנחה. *

צריכים ייעוץ עכשיו ? שלחו טופס צור קשר או חייגו 24 שעות ביממה 052-6897525

כדי שלא תדאגו יותר מדי אנו זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע על מנת לספק לכם את השירות האיכותי, המהיר והיעיל ביותר שנוכל.